Logo
Międlar: prokuratura zajmie się wnioskiem o delegalizację organizacji walczącej z "faszyzmem"

18 stycznia 2017 17:50
Jacek Międlar, duchowny współpracujący z ruchami narodowymi, poinformował na Twitterze, że prokuratura zajmie się jego wnioskiem o delegalizację Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Według ks. Międlara Ośrodek „jest odpowiedzialny za blokowanie facebook’owych profili, permanentne zohydzanie, deprecjację i obrzucanie inwektywami patriotów, katolików i narodowców. Ośrodek działający przy stowarzyszeniu działającego w Warszawie, obrazoburczego i promującego nihilizm, atakującego polskość i obecny Rząd teatru Trzyrzecze, czuje się bezkarnie. „Faszyści”, „naziści”, „rasiści”, „ksenofobowie” i „antysemici” to jedne z wielu obraźliwych określeń adresowanych w stronę miłujących Boga i Ojczyznę” - przekonuje ks. Międlar.

Ośrodek skomentował dzisiaj działanie prokuratury na swoim facebook-owym profilu: "Przyjęcie wniosku o delegalizację OMZRiK wskazuje na atmosferę w Polsce. Stajemy się wrogami władzy, bo nie można nas kontrolować. Podobnie jak inne organizacje pozarządowe, które od pewnego czasu władza stara się zohydzić w oczach społeczeństwa. Wiadomo, że to pierwszy krok ku zamykaniu kolejnych organizacji. Bo kto wtedy stanie w obronie osób z przypiętą łatką "zdrajców ojczyzny", "złodziei" i "nierobów"?"
 
MR
źródło: warszawawpigulce.pl, Twitter, facebook