Logo
"Mieszkanie plus". Nowy program rządu Beaty Szydło

polskieradio.pl

16 maja 2016 08:55

 

Podczas niedzielnych obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny w Grodzisku Mazowieckim premier Beata Szydło zapowiedziała wprowadzenie programu "Mieszkanie plus".

Jak zgodnie podkreślali kard. Kazimierz Nycz i premier Szydło Grodzisk Mazowiecki jest najlepszym miejscem do prowadzenia rozmów o rodzinie. To bowiem tutaj powstał Związek Dużych Rodzin, który w 2008 roku wprowadził w obieg kartę dużej rodziny, których obecnie w Polsce jest ponad 500.

Podczas homilii w kościele św. Anny metropolita warszawski podkreślał także, że w kwestii ochrony rodziny państwo powinno kierować się społeczną nauką Kościoła, a zwłaszcza jej dwoma zasadami: pomocniczością i solidarnością.

Tymczasem, premier Szydło po Mszy św. podczas spotkania z przedstawicielami rządu, samorządowcami i naukowcami zapowiedziała dalsze wspieranie polskich rodzin wprowadzając w życie program "Mieszkanie plus" by młodzi rodzice mieli własne mieszkania gdzie spokojnie wychowywaliby dzieci.

Moda na rodzinę jest tym, co będziemy konsekwentnie w naszym rządzie realizować - powiedziała premier i dodała, że program "Rodzina 500 plus" będzie miał ciąg dalszy.

C.

 

za:gosc.pl