Logo
Migrant z Afryki utopił się w Canal Grande w Wenecji na oczach setek gapiów. "Niech ginie" [WIDEO]

27 stycznia 2017 09:59

W internecie opublikowano nagranie wideo, na którym widać, jak migrant z Afryki tonie w Grande Canal w Wenecji. Zgromadzeni gapie nie byli skorzy do pomocy. 

Jedna z osób krzyczała: "Wracaj do domu!". 

"On jest głupi. Chyba chce umrzeć" - wtórowała jej inna. 

Pasażerowie łodzi, która przepływała obok, rzucili topielcowi trzy koła ratunkowe, jednak ten ich nie chwycił. Jeden z gapiów powiedział wówczas: "Niech tam umiera".

Nikt z obecnych nie ruszył migrantowi na pomoc. W końcu prąd wciągnął go pod wodę i Afrykańczyk utonął. Ci sami ludzie, którzy oglądali całe zajście, byli później świadkami, jak służby ratunkowe wyciągają ciało topielca.

Ofiarą okazał się być 22-letni Gambijczyk, Pateh Sabally.

"Nie chcę nikogo oskarżać, ale chyba można było zrobić więcej, aby uratować tego człowieka" - powiedział lokalny rzecznik stowarzyszenia ratowników medycznych we Włoszech. 

Z drugiej strony świadkowie przyznawali, że młodemu Gambijczykowi rzucono trzy koła ratunkowe, ale ten nie chciał ich się chwycić. Być może było to samobójstwo. 

22-letni mężczyzna przybył do Włoch przez Morze Śródziemne i próbował przedostać się do Szwajcarii. Tam został jednak zawrócony przez urzędników migracyjnych.

źródło: express.co.uk

N.