Logo
Miller o słowach Obamy: Obama ma wiele do przemyślenia, jeśli chodzi o własny kraj

fot. Wikimedia Commons

12 lipca 2016 08:07

Gościem programu "Jeden na jeden" Bogdana Rymanowskiego był były premier Leszek Miller. W studiu komentowano słowa Obamy dotyczące sytuacji politycznej w Polsce oraz wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, podsumowującą szczyt NATO.

Na pytanie o efekt słów o Trybunale Konstytucyjnym wypowiedzianych przez Baracka Obamę na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą, Leszek Miller odpowiedział: 

„Obama ma wiele do przemyślenia, jeśli chodzi o własny kraju (…) Ja bym zrobił to samo, co prezydent Duda, czyli jak najszybciej postarałbym się zakończyć tę konferencję. Istniałby bezpieczeństwo, że gdyby PAD replikował, to Obama replikowałby na replikę. To, co zrobił nasz prezydent, to właściwe posunięcie w takiej sytuacji [...] Nie stało się dobrze, ale nie ma katastrofy”.

„Jarosław Kaczyński celowo pominął nazwisko prezydenta Dudy. Nie wierzę w takie pomyłki, przecież gospodarzem ze strony Polski tego szczytu był prezydenta Duda, a nie minister obrony. Tego rodzaju wydarzenia mają przede wszystkim znaczenie polityczne, a nie militarne, w związku z tym szef MON nie powinien odgrywać najważniejszej roli, najważniejszym czynnikiem politycznym jest prezydent. Kaczyński ma skłonność wywyższania pozycji Antoniego Macierewicza, widocznie do jakichś wyższych celów w przyszłości jest to Kaczyńskiemu potrzebne” – komentował wypowiedź prezesa PiS Leszek Miller.

 

Paweł Jaworski
Źródło: "Jeden na jeden" TVN24 / fot. Wikimedia Commons