Logo
Miller: Popieram nie PiS, ale plany i pomysły, które służą ludziom

9 lipca 2016 13:17

Były premier Leszek Miller w rozmowie z dziennikiem „Polska The Times” wyraził opinię na temat działań rządu Beaty Szydło. Polityk wskazał, że chociaż ma liczne uwagi do rządu PiS, to widzi też jego dobre strony, które dotyczą między innymi zapowiedzi socjalnych i społecznych.

W poprzedniej kadencji Sejmu zgłaszaliśmy jako SLD niemal identyczne postulaty. Gdybyśmy mieli większość w Sejmie, to byśmy je realizowali. Popieram nie Prawo i Sprawiedliwość, ale plany i pomysły, które służą ludziom. Sam wielokrotnie z mównicy sejmowej dopominałem się o nie – powiedział.

Według byłego premiera problem może pojawić się przy finansowaniu obietnic wyborczych PiS. Z jednej strony pada wiele słusznych postulatów i segment wydatkowy w rządzie jest bardzo aktywny, ale drugie skrzydło, a więc ten segment rządu, który powinien zarabiać pieniądze, tworzyć warunki do szybszego wzrostu gospodarczego, lepsze warunki dla polskiej przedsiębiorczości, jest bardzo pasywny. Sytuacja jest taka, że padają kolejne zapowiedzi wydatków, ale nie padają kolejne propozycje pozyskania pieniędzy na te wydatki – wskazał Miller.

Leszek Miller zaapelował także, by przyspieszyć wejście Polski do strefy euro, ponieważ jest to jedyna dobra odpowiedź Polski na chaos i kryzys w UE. Po Brexicie jeszcze wyraźniej widać, że wejście do strefy euro to nie tylko kwestia ekonomiczna, ale także polityczna. Po prostu: jeśli nie będziemy w euro, znajdziemy się na peryferiach i tyle. Zdaniem byłego premiera, jeśli ktoś nie rozumie tej konieczności, nie powinien zajmować się polityką.

Paweł Jaworski

Żródło: Polska The Times