Logo
Miller znów uderza w KOD!

21 maja 2016 09:08

Leszek Miller w programie Konrada Piaseckiego na antenie RMF FM, skrytykował upolitycznienie Komitetu Obrony Demokracji. Uważa, że politycy nie powinni przemawiać na marszach organizowanych przez KOD. Stwierdził również, że Beata Szydło nie powinna być premierem.

 

Zdaniem Millera, Szydło powinna zostać zastąpiona przez Jarosława Kaczyńskiego. Twierdzi, że w polskiej polityce potrzebna jest reguła w myśl, której szef zwycięskiej w wyborach partii, zostaje premierem.

 

Natomiast pochwalił rząd Szydło za wprowadzenie programu 500+. Jednak skrytykował plan Morawieckiego. Jest rozczarowany, że po przedstawieniu planu zabrakło konkretnych ustaw mających wprowadzić w życie założenia wicepremiera. Uważa, że była to zagrywka propagandowa.

 

Odniósł się również do działalności Komitetu Obrony Demokracji. Skrytykował upolitycznienie tych wydarzeń i stwierdził, iż niektórych polityków po prostu nie powinno tam być. Jednocześnie uważa, że w Polsce nie jest zagrożona demokracja, bo dopóki może w wolnych wyborach wybrać inną władzę, to taki system funkcjonuje.

 

MPa

Za: rmf24.pl