Logo
Minister Gliński: nie pozwolimy poniżać Polski

wykop.pl

7 czerwca 2016 10:26

W poniedziałek w gmachu MKiDN minister kultury, prof. Piotr Gliński i szef międzynarodowej kancelarii prawnej Dentos, Elliott Portnoy podpisali list intencyjny o współpracy na rzecz przeciwdziałania używaniu przez międzynarodwe media określenia "polskie obozy koncentracyjne", które uderzają w dobre imię naszego kraju.

Zdaniem ministra Polska nie może pozwolić sobie na to, by obce kraje po swojemu pisały jej historię. W trakcie spotkania minister wielokrotnie podkreślał, że świat nie może bezkarnie przypisywać Polsce sprawstwa bądź współuczestnictwa w zbrodniach jakie naziści popełniali w trakcie II wojny światowej.

Mówimy jasno: nie pozwolimy na to, żeby dobre imię Polski było poniżane - dodał minister Gliński.

Właśnie w związku z obroną dobrego imienia naszego kraju podpisano list intencyjny o współpracy z największą kancelarią prawniczą na świecie. Zdaniem ministra Glińskiego fachowa pomoc ze strony kancelarii z pewnością przyda się kiedy po raz kolejny ktoś będzie chciał przypisać Polsce czyny niepopełnione.

Kancelaria zobowiązała się do współpracy w ściganiu, czy w występowaniu w sprawach, kiedy używane są te terminy, które uwłaczają dobremu imieniu Polski.


C.

 

za:wpolityce.pl