Logo
Młody "Platformers" znowu błysnął: W Jedwabnym mordowali Polacy. Obozy budowali naziści, a nie Niemcy

19 stycznia 2017 15:08

Szef warszawskich struktur Młodych Demokratów Piotr Kołomycki błysnął na Twitterze narodowym zakompleksieniem. Z godnym podziwu uporem twierdzi, że obozy budowali "naziści, a nie Niemcy", tymczasem pół roku wcześniej musiał wszem i wobec przypomnieć, że w Jedwabnym mordu dokonali Polacy.

Jak w soczewce w komentarzach Kołomyckiego dodawanych na Twitterze skupia się polskie zakompleksienie. Młody akolita Platformy dokonuje intelektualnej gimnastyki, aby dowieść, że naziści nie byli Niemcami, a Niemcy nie byli nazistami. Według niego, musimy starać się "zrozumieć" drugą stronę. 

Ta argumentacja traci rację bytu, kiedy szef warszawskich Młodych Demokratów pisze o własnym narodzie. W tym przypadku każda okazja jest dobra, aby przypomnieć "prawdę historyczną" i bić się w pierś. Szczególnie, jeśli można zbić na tym nawet niewielki  kapitał polityczny. 

Piotr Kołomycki po raz pierwszy zasłynął, kiedy w ostatnich wyborach parlamentarnych wystartował z hasłem... "MAM DOŚĆ". Ciekawe czego miał dość adept sztuki politycznej? Ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej?