Logo
Młodzież Wszechpolska złoży pozew przeciwko KOD. Treść oświadczenia

30 sierpnia 2016 19:16

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej opublikowali na swojej stronie oświadczenie, w której zapowiadają złożenie pozwu przeciwko liderowi KOD na Pomorzu, Radomirowi Szumełdzie. Chodzi o szerzenie pomówień w związku z incydentem na pogrzebie "Inki" i "Zagończyka".

Na uroczystościach pogrzebowych "Inki" oraz "Zagończyka" doszło do incydentu z udziałem działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Mateusz Kijowski oraz lider pomorskich struktur Radomir Szumełda niespodziewianie pojawili się na pogrzebie w Gdańsku, co zebrani na miejscu ludzie potraktowali jako prowokację.

Według późniejszych doniesień medialnych, Radomir Szumełda miał przyjść na uroczystości z już zabandażowaną ręką, by upozorować, że podczas pogrzebu został "dotkliwe pobity". Pisaliśmy o tym tutaj: KLIKNIJ. 

Jednak z relacji "Newsweeka" oraz innych mediów otwarcie sprzyjających Komitetowi Obrony Demokracji wynika, że lider pomorskich struktur miał zostać zaatakowany przez członków Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego. 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Gdańsku, Młodzież Wszechpolska zaprzeczyła tej informacji. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia.

Grupa Komitetu Obrony Demokracji w trakcie Mszy Świętej za dusze ś.p. Danuty Siedzikówny i ś.p. Feliksa Selmanowicza stała tuż obok członków Młodzieży Wszechpolskiej przez około godzinę i ani ze strony Wszechpolaków, ani ze strony innych uczestników uroczystości, nie spotkała ich jakakolwiek agresja. Sytuacja zmieniła się w momencie pojawienia się w trakcie nabożeństwa Mateusza Kijowskiego, którego prowokacyjne zachowanie względem tłumu, a w szczególności kibiców, spotkało się z natychmiastową reakcją słowną uczestników Mszy Świętej.

Pomimo że uważamy obecność członków KOD-u, a szczególnie Mateusza Kijowskiego – człowieka sympatyzującego z ludźmi, którzy Żołnierzy Wyklętych uważają za bandytów – za co najmniej niespodziewaną i niepotrzebną, to, mając na uwadze podniosłość uroczystości oraz jej masowy charakter, członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zignorowali obecność grupy KOD-u, co potwierdzi każde nagranie z tamtych zdarzeń – wszechpolaków bardzo łatwo na nich rozpoznać, gdyż z uwagi na powagę i rangę wydarzeń wszyscy ubrani byli w sposób odświętny, a w ich klapach marynarek dostrzec można było wpinki ze Szczerbcem.

 Nieprawdą jest więc, że działacze Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowali zwolenników KOD-u. Pragniemy także poinformować, że po niedzielnych uroczystościach nie wystosowano żadnych zarzutów wobec jakiegokolwiek działacza Młodzieży Wszechpolskiej.

W związku z nieprawdziwymi informacjami, które za pomocą mediów rozprowadza Radomir Szumełda – Przewodniczący Zarządu Regionalnego KOD, naruszając tym samy dobre imię Stowarzyszenia o prawie stuletniej tradycji, Młodzież Wszechpolska po konsultacji ze swoimi prawnikami podejmie stosowne kroki prawne mające na celu oczyszczenie wszechpolaków z pomówień tworzonych przez Radomira Szumełdę.

Bartosz Berk – Prezes Zarządu Głównego MW
Michał Białek – Prezes Okręgu Pomorskiego MW

 

źródło: mw.org.pl

N.