Logo
Młodzieżówka Platformy organizuje wystawę "Rok Dudy"."Jako strażnik Konstytucji nie angażuje się w próbę rozwiązania sporu wokół TK"

fot. Kinga Gajewska-Płochocka/Facebook

6 sierpnia 2016 11:31

Dziś mija rok od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji młodzieżówka Platformy Obywatelskiej przygotowała wystawę.

Wystawa plenerowa przygotowana przez Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” jest dostępna do oglądania na Krakowskim Przedmieściu, na rogu Karowej. Kinga Gajewska-Płochocka, która pomagała w kampanii wyborczej ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, a obecnie jest posłanką z ramienia Platformy Obywatelskiej przekonuje, że pierwszy rok kadencji Andrzeja Dudy nacechowana była przede wszystkim „niesamodzielnością”.

Autorzy wystawy zarzucają, że przez pierwszy rok urzędowania prezydent Andrzej Duda ani razu nie zawetował jakiejkolwiek ustawy przygotowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jako strażnik Konstytucji nie zaangażował się w próbę rozwiązania sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Paweł Jaworski
Źródło: Stowarzyszenie Młodzi Demokracji, Kinga Gajewska-Płochocka/Facebook