Logo
MON: 500 zł miesięcznie dla każdego, kto wstąpi do oddziałów obrony terytorialnej

fot. Youtube

3 czerwca 2016 19:22

Każdy ochotnik, który wstąpi do oddziałów obrony terytorialnej może liczyć na wynagrodzenie. Taką informację przekazał dr Grzegorz Kwaśniak – pełnomocnik ministra. Ministerstwo Obrony Narodowej szacuje, że byłoby to około 500 zł.

Po raz pierwszy zorganizowano Targi Proobronne „Pro Defense 2016”, które niemal w całości są poświęcone Wojskom Obrony Terytorialnej. Impreza w Ostródzie rozpoczęła się w czwartek i potrwa do niedzieli. Zgromadziła 120 wystawców, polskich i zagranicznych.

"W sytuacji narastającego zagrożenia w Europie kwestie związane z patriotyzmem, umiłowaniem ojczyzny są wam szczególnie bliskie, ale potrzeba tego, żeby te wartości były zaszczepiane w jak największej ilości serc młodych ludzi" – powiedział podsekretarz stanu – Bartłomiej Grabski.

MON zapowiada, że do października mają powstać dowództwa brygad i batalionów w Białymstoku, Lublinie oraz Rzeszowie. W założeniach ministerstwa obrona terytorialna ma liczyć siedemnaście brygad i będzie stanowić piąty rodzaj sił zbrojnych.

Paweł Jaworski
Źródło: forsal.pl / fot. Youtube