Logo
Morawiecki: Jestem zakochany w budżecie na 2017 rok. Jest ambitny, ale rozsądny

fot. Wikimedia Commons

20 października 2016 08:32

Minister rozwoju i finansów na antenie TVN24 komentował projekt budżetu na 2017 rok. Według wicepremiera Morawieckiego założenia są ambitne, ale rozsądne.

"Zanurzyłem się w tym budżecie i jestem w nim zakochany. Jak się w czymś zakocha, to wszystko potem bardzo łatwo idzie. To nie ślepa miłość, to miłość odwzajemniona. Tam wszystko zostało bardzo dobrze sprawdzone. Na 2017 rok mamy budżet stabilny, bardzo rozsądny, aczkolwiek bardzo, bardzo ambitny, który jest budżetem nadziei dla ludzi" – mówił Mateusz Morawiecki.

Zgoła odmienne zdanie najwyraźniej prezentuje opozycja. Wczoraj, z mównicy sejmowej nie brakło krytyki pod adresem proponowanego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości budżetu na 2017 rok.

"Dotychczasowe budżety III RP wypchnęły blisko 3 mln Polaków za granicę. Natomiast ten budżet powstawał w nowych okolicznościach bo po raz pierwszy po 89' roku nie musiał to być projekt politycznego kompromisu, a był to projekt jednopartyjnej większości parlamentarnej. Rząd miał wielką szansę, by po raz pierwszy uchwalić budżet proobywatelski. Niestety ten projekt, który otrzymaliśmy to jest budżet straconych szans i złamanych obietnic" – mówiła w Sejmie Elżbieta Borowska, posłanka Kukiz'15.

PJ
Źródło: TVN24, Prosto z Mostu, Sejm RP