Logo
Morawiecki komentuje ocenę ratingową: wysoki poziom zaufania dla Polski

14 stycznia 2017 11:23

Wczoraj 2 z 3 największych agencji ratingowych ponownie oceniły Polskę. Agencja Fitch podtrzymała rating na poziomie A-, z perspektywą stabilną, a Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu. Wicepremier Morawiecki uważa, że to oznacza wysoki poziom wiarygodności Polski. 

- Decyzje agencji ratingowych oznaczają wysoki poziom wiarygodności Polski - powiedział w sobotę wicepremier Mateusz Morawiecki odnosząc się do wydanych ocen. Na antenie radia RMF FM minister finansów i rozwoju mówił, że piątek 13-go był dobrym dniem dla Polski, a ocena ratingowa "oznaczają wysoki poziom wiarygodności" dla rządu. Dodał także, że dzięki temu nie wzrosną koszty dla polskiej gospodarki, co naturalnie trzeba zaliczyć na plus. 

Agencja Fitch podtrzymała obecny rating na poziomie A- z perspektywą stabilną. W komunikacie czytamy, że ta ocena ma umocowanie w dobrej sytuacji makroekonomicznej oraz mądrej polityce pieniężnej. Jednocześnie podkreślono, że niekonwencjonalne posunięcia rządu w 2016 roku są niepokojące i nie jest wykluczone pogorszenie ratingu w przyszłości. 

Natomiast agencja Moody's w swoim wieczornym komunikacie poinformowała, że nie dokonano aktualizacji ratingu Polski, czyli pozostał on na poziomie A2/P-1, lecz z perspektywą negatywną. 

źródło: money.pl
BS