Logo
Morawiecki o 30 tys. kwoty wolnej od podatków dla posłów: wykonują bardzo ciężką pracę

fot. Wikimedia Commons

30 listopada 2016 08:35

Minister rozwoju i finansów był gościem "Faktów po faktach" na antenie TVN24 gdzie miał okazję komentować decyzję rządu dotyczącą kwoty wolnej od podatku. Z pewnością dla wielu kontrowersyjnie zabrzmi komentarz ministra Morawieckiego, który broni kwoty wolnej od podatku dla posłów na poziomie 30 tys. złotych.

"Cieszę się, że obietnica została dotrzymana. Cieszę się również, że jest szerokie zrozumienie tego w rządzie, że ten, kto chce pracować, to będzie pracować. My chcemy zachęcać ludzi do pozostania na rynku pracy. Dajemy prawo, ale nie obowiązek. Dajemy wolność pójścia na emeryturę: 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. Zastanawiamy się nad taką zasadę: przechodzę na emeryturę tylko raz. Mogę później wracać do pracy, ale mój kapitał emerytalny już nie rośnie. Bo rzeczywiście w FUS mamy 50 mld deficytu. To mniej więcej deficyt równy deficytowi budżetu. Można sobie wyobrazić, że za 5-10-15 lat zdecydujemy się na system obywatelski, ale z zachowaniem komponentu solidarnościowego" – komentował ostatnie zmiany minister Morawiecki.

"Posłowie i senatorowie od 20 lat nie mieli żadnej regulacji wynagrodzenia. Oni wykonują bardzo ciężką pracę dla nas wszystkich. Nie podoba mi się taka nagonka na polityków" - mówił o kwocie wolnej od podatku dla posłów, która wynosi 30 tys. złotych.

"Najbardziej mnie cieszy, że dziś najmniej Polaków deklaruje chęć wyjazdu za granicę. Za tego ministra, co pan wspomniał [Jacka Rostowskiego], 2-3 mln ludzi wyjechało. My przekazaliśmy 37 miliardów złotych obywatelom" - podkreślał.

PJ
Źródło: TVN24