Logo
Morawiecki w Londynie. Przekonuje banki i fundusze inwestycyjne do strategii rządu PiS

fot. Flickr

2 września 2016 07:50

Minister Rozwoju i wiceprezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki - przekonuje w Londynie przedstawicieli banków i funduszy inwestycyjnych do prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

Minister Morawiecki spotkał się między innymi z prezesem Rolls-Royce, CH2M oraz przedstawicielami Barclays, BNY Mellon, Credit Suisse, Franklin Tempelton. W rozmowach pojawił się wątek inwestycji Rolls Royce jakie przedsiębiorstwo prowadzi na Podkarpaciu. Spotkanie z dyrektorem zarządzającym firmy CH2M dotyczyło między innymi inwestycji w utworzenie Globalnego Centrum Projektowo-Inżynieryjnego w Krakowie oraz usług branży finansowo-księgowej, wsparcia działu kadr oraz technicznego.

Minister przekonywał finansistów do rządowej strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, którą firmuje zdanie wypowiedziane przez Józefa Piłsudskiego "Polska będzie wielka albo nie będzie jej wcale". Strategia diagnozuje obecną sytuację gospodarczą Polski. Według niej nasz kraj znajduje się obecnie w sidłach pięciu pułapek rozwojowych: niskich pensji, luki wpływów budżetu z tytułu podatków VAT, CIT, przejęcia przemysłu przez firmy o kapitale zagranicznym oraz małego zaangażowania polskich firm w eksport, a także problemu demografii.

Paweł Jaworski
Źródło: Ministerstwo Rozwoju, Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju