Logo
Moskwa: Opieczętowano biuro Amnesty International

3 listopada 2016 08:40

Jak poinformowali działacze organizacji, moskiewskie biuro Amnesty International zostało opieczętowane, odłączono w nim prąd i wstawiono nowe zamki. Szef rosyjskiego oddziału Amnesty International Siergiej Nikitin powiedział niezależnej "Nowej Gaziecie", że drzwi zostały sforsowane siłą.​

Za opieczętowanymi drzwiami pozostały komputery, dokumenty i rzeczy osobiste pracowników.Jeden z pracowników AI, Aleksandr Artiemiew, przekazał niezależnej telewizji Dożd, że napis na pieczęciach głosi, że obiekt jest własnością miasta Moskwy i otwieranie drzwi do pomieszczenia jest zakazane. Wskazano do kontaktu numery telefonów, jednak nie można się pod nie dodzwonić.

Przedstawiciele AI zapewnili, że organizacja w terminie płaci czynsz za pomieszczenia, które wynajmuje od departamentu majątku miasta Moskwy. W przeszłości władze przysyłały kontrole, które sprawdzały, czy pomieszczenie jest wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. Pracownicy AI powiedzieli, że nie otrzymywali wcześniej żadnych powiadomień ani ostrzeżeń. Amnesty International wynajmuje to moskiewskie biuro od 20 lat.

NW

Źródło: Onet.pl