Logo
MSWIA zabiega o dekomunizajcję placówek policyjnych

http://pruszczanie.pl/

15 maja 2016 12:09

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zwróciło się do głównego komendanta policji z propozycją usunięcia z wszelkich placówek i terenów należących do policji symboli upamiętniających komunizm.

„Po II wojnie światowej Policję Państwową zastąpiono Milicją Obywatelską i stworzono cały system kontroli i represji wobec obywateli. Symbolami tamtych czasów były instytucje takie, jak Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego czy Urząd Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze komunistycznego reżimu bezwzględnie zwalczali żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego i działaczy antykomunistycznych” – napisano w oświadczeniu ministerstwa.

„To jest kwestia postaw, wartości. Będzie chodziło o usunięcie wszystkich symboli komunizmu w szerszym ujęciu. Nie wolno w ogóle gloryfikować tamtych formacji, które służyły Polsce uzależnionej od wschodniego sąsiada i tak naprawdę temuż wschodniemu imperium. Nie ma usprawiedliwienia dla dalszej obecności tablic i pomników upamiętniających funkcjonariuszy bezpieki i system komunistyczny na obiektach i terenach policyjnych w wolnej Polsce” – stwierdził wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

 

 

KD

Za: parezja.pl