Logo
Muzułmanin burmistrzem Londynu!

8 maja 2016 04:47

Jak poinformowała telewizja Sky News, Sadiq Khan z Partii Pracy zwyciężył w wyborach burmistrza Londynu. Zwolennik pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej pokonał kandydata konserwatystów – Zaca Goldsmitha. Jest to pierwszy przypadek, kiedy muzułmanin znalazł się na czele władz stolicy europejskiej.

Sadiq Khan to urodzony w Londynie 45-letni syn pakistańskich imigrantów. Mężczyzna był już ministrem, z zawodu jest prawnikiem, zajmuje się prawami człowieka. Wygrane w wyborach stanowisko burmistrza Londynu obejmie po Borisie Johnsonie, polityku Partii Konserwatywnej. 

O zwycięstwie Khana poinformowała telewizja Sky News, powołując się na swoje obliczenia. Oficjalne wyniki czwartkowych wyborów pojawią się jednak w najbliższych dniach. Jeszcze przed ich ogłoszeniem, lider Partii Pracy - Jeremy Corbyn wyraził radość ze zwycięstwa kandydata swego ugrupowania, słowami: "Gratulacje, Sadiq Khan. Nie mogę się doczekać pracy z Tobą, by sprawić, że Londyn stanie się sprawiedliwy dla wszystkich!"

NPo

Źródło: http://fakty.interia.pl/