Logo
Muzułmanin szefem niemieckiego MSZ?

fot. Wikimedia Commons

7 sierpnia 2016 10:08

Jeśli Angela Merkel nie uzyska większości, aby samodzielnie rządzić, może sięgnąć po koalicję z partią Zielonych. Wówczas szefem niemieckiego MSZ zostałby prawdopodobnie Cem Özdemir - muzułmanin, wiceszef partii. To byłby pierwszy tego typu przypadek w Europie.

"Żaden z pierwszych krajów członkowskich Unii Europejskiej nie miał w historii ministra muzułmanina odpowiedzialnego za politykę zagraniczną [...] W Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii są milionowe wspólnoty wyznawców islamu. I ich awans postępuje, zwłaszcza w strukturach politycznych, ale także medialnych. Oznacza to tylko jedno, w Unii Europejskiej jest nie tylko coraz więcej muzułmanów procentowo, ale i jest ich coraz więcej w europejskich elitach. Wzrasta ilość muzułmańskich wyborców, a w związku z tym politycy zachodnioeuropejscy stają się ich zakładnikami – nie chcą ich drażnić, nie chcą tracić ich głosów" - mówił dla portalu niezalezna.pl Ryszard Czarnecki.

Cem Özdemir jest posłem Bundestagu oraz deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Pełni funkcję wiceszefa niemieckiej partii Zielonych.Był posłem do Parlamentu Europejskiego VI kadencji w latach 2004-2009.

 

Paweł Jaworski
Źródło: niezalezna.pl