Logo
Na Ukrainie znikają sędziowie

fot. reporters.pl

26 września 2016 09:34

Na Ukrainie znikają sędziowie. Myli się jednak ten kto uważa, że stoją za tym przestępcy, a nawet Moskwa. Jak informuje portal reporters.pl za masowymi zniknięciami z zawodu stoi... nowe prawo, które nakazuje "sługom Temidy" majątkową lustrację.

Nowe uregulowania i drakońskie kary jakie moga spotkać sędziów za zatajenie majątku sprawiły, że budowanie "państwa prawa" na Ukrainie chwilowo musi się odbywać bez udziału wymiaru sprawiedliwości. Jak informuje reporters.pl:

W niektórych sądach zwolniło się 100 proc. sędziów! Pozostały szyldy nad wejściem i snujący się po korytarzach pracownicy biurowi. Co ciekawe, w niektórych sądach zniknęła też ochrona – nikt nie wydaje przepustek i nie kontroluje wchodzących. Zresztą w takiej sytuacji nie bardzo jest po co tam wchodzić.

Ze swej strony przypominamy, że również i u nas resort sprawiedliwości dokonał podobnej zmiany odtajniając oświadczenia majątkowe sędziów i prokuratorów. Mamy nadzieję, że w związku z tym faktem nie zpotka nas paraliż podobny do tego na Ukrainie.

 

/bb/

Za: reporters.pl