Logo
Nadzieje na polskie podium i śniadanie skoczków z Andrzejem Dudą

14 stycznia 2017 12:34

Przed dzisiejszymi zawodami pucharu świata w skokach narciarskich w Wiśle, Andrzej Duda spotkał się z polską kadrą w pałacyku prezydenckim. 

Na śniadaniu stawiła się cała pierwsza kadra, m. in. Kamil Stoch i Piotr Żyła z trenerem Horngacherem na czele oraz prezes PZN Apoloniusz Tajner i Adam Małysz. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. 

Turniej rozpocznie się o godzinie 16, a wystąpi w nim siedmiu polskich zawodników. Wszystkie bilety zostały wykupione i trudno się dziwić. Kibice liczą na powtórkę polskiego podium z Turnieju Czterech Skoczni. 

Piątkowe kwalifikacje wygrał Niemiec Richard Freitag, który skoczył 133 metry. O pół metra więcej i najdalej ze wszystkich zawodników skoczył Dawid Kubacki, lecz gorsze lądowanie zepchnęło go na czwartą pozycję. Kamil Stoch zrezygnował z kwalifikacji, lecz dwa dobre skoki treningowe nie pozostawiają wątpliwości co do jego formy. 

Oprócz Kubackiego awans do konkursu z kwalifikacji uzyskali: Jan Ziobro (siódmy wynik), Aleksander Zniszczoł (18.) i Stefan Hula (33.). Zagwarantowane miejsce w zawodach ma trzech biało-czerwonych z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata: Stoch, Maciej Kot i Piotr Żyła.

Swojego optymizmu nie kryje trener pierwszej kadry naszych skoczków Stefan Horngacher, który tak widzi podium dzisiejszych zawodów - w obecnej formie zawodników jest bardzo możliwe, że Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot staną na podium zawodów Pucharu Świata w Wiśle. 

źródło: wpolityce.pl
BS