Logo
Najnowszy sondaż CBOS. Przepaść między PiS a pozostałymi partiami

17 września 2016 17:24

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, 36 proc. badanych, którzy zamierzają iść na wybory, oddałoby głos na PiS, 17 proc. deklaruje poparcie dla PO, 16 proc. dla Nowoczesnej, a 6 proc. dla ruchu Kukiz'15.

Poparcie dla PiS zmniejszyło się od poprzedniego sondażu, który został przeprowadzony w sierpniu, o 5 punktów procentowych. Notowania Platformy Obywatelskiej poprawiły się natomiast o 1 punkt procentowy. Z kolei poparcie dla trzeciej w rankingu Nowoczesnej wzrosło w porównaniu z sierpniem o 4 punkty procentowe. Wskaźnik badanych, którzy zadeklarowali oddanie głosu na ugrupowanie Kukiz'15 zmniejszył się w stosunku do poprzedniego sondażu o 2 punkty proc. Pozostałe partie, o które zapytano w sondażu CBOS, nie przekroczyłyby progu wyborczego. 12 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć" na pytanie, na kogo oddaliby w wyborach swój głos. 

Badanie zostało przeprowadzone w dniach w 8–15 września 2016 roku na 981 osobowej reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Grupa osób deklarujących udział w wyborach wyniosła 684.

NW

Żródło: Onet.pl