Logo
Narodowcy pikietowali przeciwko polityce Facebooka w Warszawie

fot. [email protected]

5 listopada 2016 18:14

W Warszawie odbyła się dzisiaj pikieta przeciwko cenzurowaniu narodowców przez Facebooka. Organizatorami manifestacji były Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska oraz Ruch Narodowy.

W ciągu ostatnich kilku dni w mediach głośno było o cenzurze, którą stosował portal Marka Zuckerbega wobec treści narodowych i patriotycznych. Na celowniku znalazł się przede wszystkim Marsz Niepodległości. Zdarzały się przypadki, że Facebook zawieszał nie tylko strony publiczne, ale także konta osób prywatnych, które promowały wielką manifestację narodowców.

Pikieta rozpoczęła się o godz. 14:00 pod siedzibą Facebooka przy Rondzie ONZ w Warszawie. Na zgromadzenie przyszło kilkadziesiąt osób, związanych głównie z narodowymi ugrupowaniami. 

Przemawiający podkreślali, że "standardy społecznościowe" Facebooka są zbyt ogólne, a administratorzy kierowali się często zwykłą polityczną poprawnością. Zdaniem organizatorów, żadna międzynarodowa korporacja nie może łamać wolności słowa, wynikającej z polskiego prawa. 

N.