Logo
Narodowcy przejmują inicjatywę

Źródło: tvn24.pl/ zrzut z ekranu

19 maja 2016 09:28

Niemal miesiąc temu Robert Winnicki i część władz Ruchu Narodowego zapowiedziała opuszczenie przez narodowców klubu parlamentarnego KUKIZ'15. Jak pokazały fakty na taki krok zdecydował się jedynie sam Winnicki. Pozostali posłowie związani z RN postanowili budować nowe środowisko narodowe w ramach szerokiego frontu antysystemowego Pawła Kukiza. Jak wynika z naszych informacji oficjalnie ogłoszą ten fakt podczas zaplanowanej na dzisiaj konferencji prasowej.

Dopytywany o szczegóły jeden z posłów związanych wcześniej z Ruchem Narodowym stwierdził:

Istniejący w naszym kraju duopol PiS vs KODopodobna opozycja nie służy tak Polsce jak i Polakom. Musimy go pokonać. By to uczynić nie potrzebujemy jednak partyjniactwa tylko szerokiego porozumienia środowisk, którym zależy na dokonaniu prawdziwej zmiany. Jesteśmy już po rozmowach z Pawłem Kukizem, który doskonale rozumie z jakiej tradycji się wywodzimy i w pełni akceptuje nasze poglądy i ideową autonomię. Byliśmy, jesteśmy i pozostaniemy narodowymi demokratami, a w związku z tym faktem zamierzamy zbudować poważne środowisko, które wychowa młode pokolenie w tradycji Dmowskiego, Rybarskiego czy braci Grabskich. 

Jak dodaje:

Dzisiaj uczynimy pierwszy krok na drodze do budowy w naszym kraju nowoczesnej endecji. Wielu to zapowiadało, my postaramy się tego dokonać. Będziemy to robili konsekwentnie, a do naszych pomysłów będziemy przekonyywać ludzi i środowiska, które myślą podobnie. Pierwsze sukcesy na tym polu już mamy.

Dopytywany o szczegóły nie chciał zdradzić o kim mowa. Jak wynika z informacji do jakich dotarł portal ProstozMostu.Net jednym z patronów inicjatywy ma zostać pisarz i publicysta, Rafał Ziemkiewicz. Niewykluczone nawet, że weźmie on udział w dzisiejszej konferencji. W projekt zaangażowanych jest również 6-7 posłów klubu KUKIZ'15, a kilku innych rozważa jego wsparcie. Wsparcie tych działań deklaruje także Paweł Kukiz, który zapewnia, że ma nadzieję, że do końca bieżącej kadencji Sejmu powstanie w naszym kraju podmiotowa, silna endecja.

 

/bb/