Logo
Narodowcy RP krytycznie o „Caritas”

Marian Kowalski/Fot.: wikipedia.org

22 lipca 2016 17:39

Ugrupowanie Mariana Kowalskiego krytykuje „Caritas Polska” za utworzenie korytarza humanitarnego dla uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Narodowcy RP napisali w oświadczeniu:

Na specjalnych zasadach z pomocą tej instytucji mieliby przedstawiciele obcych nam kulturowo społeczeństw w sposób ułatwiony osiedlać się u nas. Jakkolwiek w przestrzeni publicznej mowa była o niewielkiej liczbie potencjalnie korzystających z tej formy przybycia do naszego kraju, stwarza to jednak furtkę do zwiększania ich liczby w przyszłości.
Działanie takie uznajemy za sprzeczne z polskim interesem narodowym oraz za przejaw braku poczucia solidarności ze wspólnotą polską, ponad której dobrem postawiono w tym przypadku abstrakcyjny ideał humanitarny.
Powszechnie znane są zagrożenia płynące z samej obecności na jednej ziemi dwóch lub więcej różniących się systemem wartości cywilizacji ludzkich.

Korytarz humanitarny "Caritasu" początkowo ma objąć kilkadziesiąt osób, z obozów dla uchodźców w Syrii, Libanie i Jordanii. jego utworzenie popiera Episkopat polskich. Do przyjmowania uchodźców w Europie od poczatku nawołuje papież Franciszek. 

 

Źródło: facebook.com/pch24.pl

DZ