Logo
Nie każdemu po równo

Ministerstwo Rozwoju

8 lipca 2016 17:02

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju dementuje informacje „Gazety Wyborczej”, jakoby w ramach reformy emerytalnej ze środków zgromadzonych w OFE każdy ubezpieczony otrzymał po 6,3 tys. Zł.

Informację o równym podziale środków czerpano z 27 strony prezentacji przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, gdzie była informacja, o średniej kwocie dla każdego ubezpieczonego wynoszącej 6,3 tys. zł.  

Środki zostaną przekazane dla każdego w takiej proporcji, w jakiej zostały uzbierane. Jeżeli ktoś zgromadził 2 tysiące, to dostanie 2 tysiące, jeżeli 20 tysięcy to 20 tysięcy zł - dementował Paweł Borys, w TOK FM.

Wcześniej, wraz z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, przedstawiał on założenia reformy emerytalnej. Polski Fundusz Rozwojowy to przekształcona spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe, będąca jeszcze pomysłem PO. Zrzucać się mają na nie kontrolowane przez Państwo firmy w celu przeprowadzania nowych inwestycji.

W ramach reformy środki z OFE inwestowane w akcje mają być przekazane w ramach tzw. III filaru na indywidualne konta emerytalne. Pozostałe zaś zasilić mają fundusz rezerwy demograficznej.

 

Źródło: money.pl

DZ