Logo
To nie żart. Gdański rycerz wyzwał na pojedynek Pawła Kukiza

fot. Pixabay

7 października 2016 08:38

Po wypowiedzi Pawła Kukiza dotyczącej zwolenniczek aborcji, członek bractwa rycerskiego z Gdańska wyzwał na pojedynek lidera Kukiz'15 ponieważ jego zdaniem, ten "obraził kobiety".

Chodzi o wypowiedź z RMF FM, w której Kukiz odniósł się do forsowanych projektów ustaw oraz do czarnych protestów, jakie w ostatnich dniach miały miejsce w wielu miastach w Polsce. Paweł Kukiz w swoim stylu komentował: "Nie mogę zgodzić się ze względów etycznych na projekt, który mówi: róbta, co chceta ze swoim dzieckiem, bo to moje ciało. Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało to ciało i kiedy się dawało, i jak się dawało, że się nie rozleciało".

"Szanowny Panie Pośle, Pana wypowiedzi nie tylko urągają wizerunkowi męża stanu, ale i zwyczajnej godności mężczyzny. Przypomnę, że archetyp mężczyzny wywodzi się z obyczajów rycerskich, później też szlacheckich. Za podobne opinie aż do 1939 roku spotkałyby Pana reperkusje od siłowych po banicję towarzyską. W związku z Pana wypowiedziami proponuję więc dwa rozwiązania - przeprosi Pan publicznie kobiety oraz przekaże zadośćuczynienie na rzecz samotnych matek albo mogę zorganizować honorowe wyjście z sytuacji. Wyzywam Pana na pojedynek... rycerski" – napisał Piotr Celej, członek bractwa rycerskiego.

PJ
Źródło: Piotr Celej/Facebook, trojmiasto.pl, RMF FM