Logo
Nie żyje Maria Czubaszek

youtube.pl

13 maja 2016 18:56

Zmarła Maria Czubaszek – polska pisarka i satyryk, dziennikarka, felietonistka, scenarzystka i autorka tekstów piosenek. Kobieta miała 76 lat.

Maria Czubaszek urodziła się 9.08.1939 r. w Warszawie. Po nieukończonych studiach na kierunkach – dziennikarstwo i filologia angielska, w 1960 r. rozpoczęła pracę w Programie I Polskiego Radia, natomiast w 1966 r. związała się z Programem III Polskiego Radia. Kobieta najbardziej znana była z tekstów satyrycznych, ukazujących się w radiowej Trójce, w programie „Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy”, oprócz tego tworzyła także teksty piosenek, wykonywanych przez takich artystów, jak min. Ewa Bem, Ryszard Rynkowski, czy Katarzyna Cerekwicka. Scenarzystka współtworzyła także scenariusze do seriali: „Psie serce”, „Na Wspólnej” oraz „Brzydula”.

Prezydent Andrzej Duda na Twitterze pożegnał pisarkę słowami: „W wielu sprawach mieliśmy różne poglądy i czasem mnie krytykowała. Czyniła to jednak z humorem i urokiem”, co wywołało dyskusje wśród internautów. Niektórzy sugerowali Prezydentowi, aby krytykę pod swoim adresem przeanalizował i wyciągnął z niej winoski.

 

 

NPo

Za: http://wiadomosci.wp.pl