Logo
Niebezpieczne pokemony

wikipedia.org

23 lipca 2016 21:07

18 latek w Gwatemalii został zabity gdy grał w popularną grę Pokemon Go. Jego 17 letniego kuzyna pobito. Kolejnych 2-óch graczy postrzelono na Florydzie. Warszawie fana pokemonów zaś obrabowano.

Gra polega na nakładaniu wirtualnej rzeczywistości na realne obiekty. Gracze przemierzają więc ze smartfonami miasta w poszukiwaniu wirtualnych stworków.

W Kolumbii Jerson Lopez de Leon i Daniel Moises Picen w mieście Chinquimula szli wzdłuż starej linii kolejowej, łapiąc smartfonami pokemony. Zostali zastrzeleni. W ich kierunku oddano ok. 20 pocisków. Możliwe, że motywem była chęć rabunku.

Na Florydzie dwóch poszukiwaczy pokemonów, zostało postrzelonych, gdy przestraszony mieszkaniec domu wziął ich za włamywaczy.  

Z kolei w Warszawie, w parku Marii Skłodowskiej-Curie przy samym szpitalu, o godzinie 21.10 doszło do napadu z nożem w ręku. 2 mężczyzn napadło 2-óch nastolatków grających w popularną aplikację. Obyło się na szczęście bez ofiar, jeden z chłopców ma jedynie ślad na szyi po duszeniu, ale napastnicy uciekli.

Grający są łatwym celem, gdyż afiszują się z często drogim sprzętem. Można stać się też ofiarą przestępstw wirtualnych, gdyż aplikacja uzyskuje dostęp do wielu naszych danych, śledząc nas także za pomocą GPS.

Odetchnąć moga za to mieszkańcy Arabii Saudyskiej. Władze nie potwirdziły informacji, jakoby Pokemon Go było sprzeczne z naukami islamu. Tak rzecz się ma natomist z Pokemonami karcianymi. Natomiast w Egipcie i Kuwejscie trzeba pamiętać, że nie można nakierowywać smartfonów na miejsca objęte zakazem fotografowania, takie jak pałace królewskie, meczety, punkty wydobycia ropy naftowej czy bazy wojskowe.

 

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl/tvpinfo.pl

DZ