Logo
Niemcy: Aż 60 proc. uważa, że rząd bardziej troszczy się o uchodźców niż o własnych obywateli

fot. Flickr

23 listopada 2016 09:59

Zaskakujące wyniki badań w Niemczech, z których wynika, że polityka rządu Angeli Merkel stoi w całkowitej opozycji do opinii społeczeństwa. Aż 40% Niemców uważa, że ich kraj jest "inflitrowany przez islam". Niektóre wnioski mogą budzić niepokój kanclerz Niemiec.

Raport Fundacji Friedricha Eberta cytowany przez niemieckie media badał stosunek Niemców do zmian społecznych, jakie mają miejsce w ich kraju pod wpływem polityki prowadzonej przez rząd i kanclerz Angelę Merkel. 28 proc. wskazało, że "W Niemczech nie można swobodnie wyrażać swoich poglądów, nie narażając się na kłopoty", 40 proc. Niemców uważa, że ich kraj jest infiltrowany przez islam, 60 proc. uważa, że rząd bardziej troszczy się o uchodźców niż o własnych obywateli.

Jednocześnie 56 proc. biorących udział w badaniu pozytywnie oceniło przyjęcie imigrantów przez Niemcy a tylko 6 proc. uważa, że uchodźcy negatywnie wpłynęli na styl życia. Na uwagę zasługuje również pytanie o zmiany, jakie będą miały miejsce w kraju - 25 proc. Niemców jest przekonanych, ze w przyszłości dojdzie do obniżenia poziomu życia w ich kraju.

PJ
Źródło: RMF24