Logo
Niemcy: berliński wykładowca wyrzucony z uczelni za krytykę islamu

euroislam.pl

13 czerwca 2016 09:13

 

Władze trzech berlińskich uniwersytetów wyrzuciły z pracy dyplomowanego matematyka Wolfganga Hebolda oskarżając go o "antyislamizm".

Zdaniem przedstawicieli berlińskich uczelni matematyk był skrajnym islamofobem i w sposób dyskryminacyjny wypowiadał się o muzułmanach. Co więcej w uzasadnieniu swojej decyzji władze Wyższej Szkoły Gospodarki i Prawa podają również, że nauczyciel był wrogo nastawiony wobec muzułmańskich kobiet, krytykując ich praktyki zakrywania twarzy. Podobnie zwolnienie pracownika argumentowała Wyższa Szkoła Techniki i Gospodarki w Berlinie,dodając jednak, że oprócz krytyki islamu Hebold miał „wątpliwe” wykształcenie. W czerwcu wykładowca stracił także posadę w berlińskiej Wyższej Szkole Zarządzania.

Sam nauczyciel jak podkreśla nigdy nie wstydził się swoich poglądów. Na blogu internetowym otwarcie krytykował islam. Co więcej w trakcie zajęć ze statystyki Hebold miał poprosić studentów, by obliczyli przypuszczalny związek między liczbą zamachów terrorystycznych a odsetkiem muzułmanów w społeczeństwie.

Jestem antyislamski tak samo, jak jestem antykomunistyczny i antyfaszystowski. Polityczny islam jest problemem, ale nie jestem rasistą - tłumaczył Hebold, dodając,że jest niedopuszczalne w by wolnym kraju nie można było otwarcie mówić o swoich poglądach.

C.

 

za:kresy.pl