Logo
Niemcy chcą zaostrzyć prawo do posiadania broni

27 lipca 2016 09:51

Wicekanclerz RFN Sigmar Gabriel powiedział, że należy uczynić co tylko możliwe, aby dostęp do broni palnej był trudniejszy. Jego zdanie podzielają czołowi politycy zarówno koalicji rządzącej, jak i opozycji.

Takie słowa są reakcją na strzelaninie w Monachium, gdzie 18-letni Irańczyk zabił za pomocą pistoletu 9 osób i ranił kilkanaście innych. Miał przy sobie popularnego Glocka i 300 naboi. Pistolet posiadał nielegalnie. 

Posiadanie broni w Niemczech jest bardzo popularne. Jeśli chodzi o liczbę sztuk broni palnej na głowę, kraj ten plasuje się na czwartym miejscu na świecie.

To efekt wysokiej kultury strzeleckiej. W Niemczech, podobnie jak w Polsce, bardzo trudno jest dostać broń. Należy przejść szereg testów i kilkumiesięczne szkolenie. Trzeba także podać powód, dla którego potrzebna jest broń. Zazwyczaj przesłanka o samoobronie nie wystarcza.

Komentatorzy podkreślają jednak fakt, że zamachowiec strzelał z niezarejestrowanej broni. Ich zdaniem należy skoncentrować działania na kontroli sprzedaży broni nielegalnej, a nie na zaostrzaniu prawa.

 

źródło: radioszczecin.pl

N.