Logo
Niemcy: Dodatkowe siły na granicy ze Szwajcarią. Coraz więcej imigrantów

22 sierpnia 2016 08:36

Jak informuje szwajcarska gazeta „Neue Zuericher Zeitung”, Niemcy wzmocniły kontrole na swojej granicy ze Szwajcarią ze względu na rosnącą liczbę imigrantów z tego kierunku.  Przyczyną tego zjawiska jest, zdaniem władz niemieckich, zamknięcie tzw. szlaku bałkańskiego, którym do wiosny przedostawała się większość imigrantów z Bliskiego Wschodu. ​

„NZZ” spekuluje, że do wzrostu liczby nielegalnych imigrantów w Niemczech mogły przyczynić się władze Szwajcarii, które umieszczają imigrantów wjeżdżających z Włoch w ośrodkach położonych przy granicy z Niemcami. Do końca lipca z tych ośrodków „zniknęło” ponad 4,8 tys. osób, większość z nich wyjechała zapewne do Niemiec.

Od początku roku ze Szwajcarii do Niemiec nielegalnie przedostało się, według źródeł szwajcarskich, 3385 imigrantów, co oznacza wzrost o 40 proc. w porównaniu z rokiem 2015. Niemieckie MSW potwierdziło wzrost liczby uchodźców przekraczających nielegalnie szwajcarsko-niemiecką granicę. Dziennie dochodzi do około 50 naruszeń granicy. Berlin skierował na granicę ze Szwajcarią dodatkowe siły: 90 funkcjonariuszy straży granicznej i 40 policjantów – powiedział „NZZ” minister finansów Szwajcarii Ueli Maurer. 

Natalia Wiślińska

Źródło: TVP Info