Logo
Niemcy: MILIARDY euro na pokrycie potrzeb imigrantów, a koszty wciąż rosną...

29 stycznia 2017 11:15

Niemiecki rząd wydał w 2016 roku na uporanie się ze skutkami kryzysu uchodźczego 21,7 mld euro. Na bieżący rok zaplanowana jest podobna suma.

Jak widać polityka otwartych drzwi idzie w parze z polityką otwartego portfela. Na same zwalczanie przyczyn fali uchodźstwa Niemcy wydali w 2016 roku 7,1 mld euro. Kolejne 1,4 mld przeznaczono na pomoc humanitarną w regionach dotkniętych kryzysem. Na przyjęcie, rejestrację i kwatery dla osób ubiegających się o azyl rząd niemiecki wydał 1,4 mld euro Następne 2,1 mld wydano na integrację tzw. uchodźców, de facto niezbyt udaną, oraz 1,7 mld na tzw. transfery socjalne. Oprócz tego rząd federalny wsparł kraje związkowe i gminy sumą 9,3 mld na pomoc dla imigrantów.

To przeogromne sumy pieniędzy, a przewiduje się, że koszty generowane przez tzw. uchodźców będą w tym roku jeszcze wyższe. 

Eksperci nazywają to jednak wielką inwestycją koniunkturalną, argumentując to wzrostem popytu na mieszkania i żywność, co oznacza, że wydane pieniądze zostają w obiegu gospodarki kraju silnie ją w ten sposób napędzając. 

źródło: ndie.pl
BS