Logo
Niemcy mówią NIE islamowi

youtube.pl

13 maja 2016 17:12

Wyniki zaprezentowanego w Kolonii sondażu wskazują dobitnie, że ze stwierdzeniem byłego prezydenta Christiana Wulffa z 2010 r. „Islam należy do Niemiec”, obecnie zgadza się jedynie 34% społeczeństwa niemieckiego, podczas gdy aż 60% uważa je za błędne. Większa część Niemców uważa także, że główne partie w ich kraju nie radzą sobie z problemem radykalnego islamu.

Za wygłoszonym w 2010 r. hasłem ówczesnego prezydenta RFN Christiana Wulffa – „Islam należy do Niemiec” opowiadało się  49% Niemców, przy sprzeciwie 47% mieszkańców tego kraju. Stwierdzenie to w 2015 r., w przededniu kryzysu imigracyjnego, powtórzyła Angela Merkel, jednak urzeczywistnienie tego przekonania wpłynęło na zmianę poglądów znacznej części Niemców. Jak pokazuje zaprezentowany w czwartek w Kolonii sondaż – na dzień dzisiejszy tylko 34% z nich zgadza się z przynależnością islamu do narodu niemieckiego, przy sprzeciwie aż 60% społeczeństwa – w znacznej mierze wyborców Alternatywy dla Niemiec.

58% ankietowanych uznało też, że główne partie w Niemczech – CDU/CSU, SPD, FDP, Lewica i Zieloni – nie radzą sobie w zwalczaniu radykalnego islamu. Obecną politykę rządową poparło jedynie 38 % Niemców, 52% respondentów uważa zaś, że w wyniku masowej imigracji, wpływ islamu na życie w Niemczech będzie zdecydowanie za silny.

 

 

NPo

Za: http://www.pch24.pl/