Logo
Niemcy rozpoczynają kursy dla uchodźców. "Lekcje flirtowania oraz poradnictwo seksualne"

8 września 2016 12:14

Niemieckie Stowarzyszenie Arbeiterwohlfahrt (AWO) z Essen przygotowało lekcje flirtowania dla imigrantów, w ramach których zawarte zostało poradnictwo seksualne.

Na początku maja centrum młodzieżowe w Eichstatt pomagało imigrantom w integracji w bardzo specyficzny sposób, poprzez lekcje flirtu z niemieckimi dziewczynami. Projekt „Warsztaty dla uchodźców: jak złowić zachodnią kobietę” został sfinansowany z pieniędzy niemieckich podatników. Teraz podobny projekt został uruchomiony przez stowarzyszenie Arbeiterwohlfahrt (AWO) z Essen. Przygotowało ono dla migrantów lekcje flirtowania oraz poradnictwo seksualne. W zajęciach pod hasłem „How to fall in love in Germany“ („Jak się zakochać w Niemczech”) bierze udział około 30 młodych mężczyzn w wieku poniżej 18 lat. Młodzi uchodźcy wielokrotnie mówili, że chętnie dowiedzieliby się czegoś na temat flirtowania, sposobów nawiązywania kontaktu z dziewczętami w Niemczech – tłumaczy pedagog seksualna Meral Renz.

Pomysł nie wszystkim przypadł do gustu. Współorganizator kursu flirtowania Horst Wenzel, ekspert ds. komunikacji, był ostro krytykowany. Jak informuje dziennik Deutsche Welle, jego elektroniczna skrzynka pocztowa „zapełniła się ziejącymi nienawiścią mailami z pogróżkami”. Prawicowi ekstremiści zarzucali nam, że uczymy uchodźców, jak mogą zgwałcić niemieckie kobiety – powiedział szefowa poradni AWO Nicola Völckel.

NW

Źródło: ndie.pl