Logo
Niemcy: Syryjski uchodźca otrzymał ogromną zapomogę. Ma na utrzymaniu 4 żony i 23 dzieci

26 października 2016 18:53

Jak informuje niemiecki dziennik "Bild", Ghazia A., Syryjczyk, który przybył do Niemiec w ubiegłym roku, otrzymał aż 360 tys. euro zapomogi. Dostał wsparcie, ponieważ miał na utrzymaniu cztery żony i 23 dzieci, choć jedna z córek po pewnym czasie wyszła za mąż i przeniosła się do Arabii Saudyjskiej.

Syryjski uchodźca oraz jego liczna rodzina mieszkają obecnie w Montabaur, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Ghazia A. przyznaje, że rzadko przebywa z „oficjalną rodziną”, gdyż musi dzielić czas także między pozostałe. Zgodnie z religią mam obowiązek składać wizyty po równo w każdej rodzinie i nie mogę wywyższać żadnej z nich – wskazuje. Cały czas kursuję między jedną, a drugą rodziną, ale mam nadzieję, że również znajdę pracę – powiedział A., który w Syrii posiadał wypożyczalnię samochodów i miał warsztat naprawczy.

„Bild”, zwraca uwagę, że Islam daje mężczyźnie prawo do posiadania czterech żon, o ile jest w stanie utrzymać liczną rodzinę. Z drugiej strony niemieckie prawo nie uznaje poligamii, dlatego azylant musiał wybrać jedną, „oficjalną” żonę, zaś pozostałe są traktowane jako „partnerki”. 

NW

Źródło: TVP Info