Logo
Niemieccy eurosceptycy szukają poparcia u Polaków i Rosjan

26 września 2016 17:41

Niemiecka eurosceptyczna i prawicowa partia Alternative fuer Deutschland przetłumaczyła swój program wyborczy na język polski i rosyjski. Ma to być ukłon w stronę Polaków i Rosjan mieszkających w Niemczech.

"Żyjący w Niemczech Rosjanie doceniają to, że mamy dobre nastawienie do Rosji i Putina i że nie ulegamy powszechnej narracji prowadzonej w mainstreamowych niemieckich mediach i wśród elit. Relacje z żyjącymi w Niemczech Rosjanami są bardzo dobre. Nie mam doświadczenia z Polakami, ale nie widzę tu żadnego problemu." - powiedział wiceprezes AfD, Alexander Gauland.

Gauland zaznaczył również, że przetłumaczenie programu na rosyjski nie powinno sugerować żadnych powiązań partii z rosyjskimi pieniędzmi. "Nie jesteśmy wspierani przez Rosję. Mamy dobre relacje z tam rządzącymi, to prawda, ale nie otrzymujemy pieniędzy od Rosji, nie przyjęlibyśmy ich. "Żadnych pieniędzy od obcych rządów" - mówił kiedyś Bismarck i miał rację." - skwitował Gauland.

Wiceprezes eurosceptycznej partii ciepło wypowiedział się również o Polsce. "Polska to chrześcijański kraj należący do zachodniego kręgu kulturowego, ma wielką tradycję, jeśli chodzi o katolicyzm." - mówił Gauland.

źródło: onet.pl

PS