Logo
Niemiecka urzędniczka ujawniła oszustwa zasiłkowe uchodźców. Straciła pracę!

27 stycznia 2017 13:40

Urzędniczka w Dolnej Saksonii zgłosiła na policję prawie 300 przypadków oszustw zasiłkowych dokonanych przez imigrantów. W nagrodę straciła pracę!

Pracownica była odpowiedzialna za rozpatrywanie wniosków o zasiłki składanych przez uchodźców osiedlonych w Brunszwiku. Oszustwa polegały na posługiwaniu się przez migrantów fałszywymi dokumentami tożsamości, dzięki czemu udawało się nieraz wyłudzić ten sam zasiłek aż do sześciu razy - donosi gazeta Kronen Zeitung. 

Na początku urzędniczka poinformowała o tym procederze swoich przełożonych, jednak ci sprawę zignorowali. "Mówili, abym nic nie robiła z tą sprawą. Wszystkie dokumenty miały być po prostu przeniesione do archiwum" - mówi kobieta, która chce zachować anonimowość. "Nie mogłam z tym spać" - dodaje.

W końcu pracownica urzędu zgłosiła się na policję. Funkcjonariusze z kolei wezwali jej kierowników na przesłuchanie i dostarczenie niezbędnej dokumentacji. Jak przyznają policjanci, urzędnicy nie byli chętni do współpracy. Sprawa trafiła do prokuratury.

Urząd zaprzeczył informacjom, jakoby wiedział cokolwiek o oszustwach popełnianych przez migrantów. Niemniej jednak urzędniczka odpowiedzialna za ujawnienie afery, została zwolniona z pracy w trybie natychmiastowym.

 

źródło: breitbart.com / Kronen Zeitung.

N.