Logo
Niesiołowski: To strasznie bolesne, że tak łatwo garstka matołów pozbawiła Polskę demokracji

fot. YouTube

12 listopada 2016 18:36

Stefan Niesiołowski na konwencji Partii Demokratycznej stwierdził w charakterystycznym dla siebie stylu, że "To strasznie bolesne, że tak łatwo garstka matołów pozbawiła Polskę demokracji". O kim mówił polityk, dodawać nie trzeba.

"Stajemy w obliczu wyzwań ze strony sił antydemokratycznych i to trzeba jasno powiedzieć: demokracja w Polsce jest zagrożona, w wielu obszarach jest zniszczona, są ludzie, którzy tej demokracji nie chcą i posuną się nie wiadomo jak daleko, żeby tę demokrację w Polsce zniszczyć. Dlatego musimy być w pełni zdecydowani i zdeterminowani, by demokrację w Polsce obronić. I dlatego tu jesteśmy i będziemy jej bronić razem i wspólnie. Wyciągamy rękę do każdego, kto chce tej demokracji z nami bronić" – mówił Niesiołowski.

"Mamy jedną zaletę: mamy ich wszystkich razem, całe to towarzystwo antydemokratyczne od siedmiu boleści mamy razem pod wodzą tego wodza od siedmiu boleści. Ze względu na skłonność do używania wyrażenia epitetowych oszczędzę dalszych określeń tego wodza. Ten wróg jest jasno zdefiniowany i od nas zależy, czy nasze możliwość wykorzystamy, czy zakończymy jakieś bezsensowne spory o przywództwo, o wzajemne resentymenty, tylko razem przywrócimy demokrację w Polsce. To jest strasznie bolesne, że tak łatwo garstka matołów potrafiła pozbawić Polskę demokracji. Mam nadzieję, że to matołectwo odepchniemy" – dodał.

PJ
Źródło: 300polityka