Logo
Niesiołowski:"Przywódcą był Tusk i Kopacz. Schetyna się nie nadaje"

fot. Wikimedia Commons

23 lipca 2016 09:21

Poseł Stefan Niesiołowski był gościem RDC, w którym mocno krytykował postawę Grzegorza Schetyny i ostatnie decyzje podjęte w klubie Platformy Obywatelskiej. "Grzegorz Schetyna od dłuższego czasu bardzo szkodzi Platformie" − mówił.

"Przywódca tak się nie zachowuje. Przywódcą był Donald Tusk, Ewa Kopacz. Ona mianowała Schetynę ministrem spraw zagranicznych, swoich oponentów mianowała ministrami. Próbowała stworzyć autentyczną jedność. Podziękowali jej wiadomo jak. Ci ludzie zachowali się podle w stosunku do Kopacz"  mówił Niesiołowski.

"Grzegorz Schetyna od dłuższego czasu bardzo szkodzi Platformie. Jego główne działania to są takie, jaki region rozwiązać, gdzie mianować komisarza, kogo zawiesić, kto ma nie iść do mediów. Rozmawiamy w kontekście konkretnej decyzji. Schetyna za to odpowiada, on ten zarząd kontroluje. Tam są jego prawie wszyscy zwolennicy, z wyjątkiem kilku osób i doprowadził do wyrzucenia trzech wybitnych posłów. To skandaliczne działanie, bardzo szkodliwe dla Platformy" − podkreślał Niesiołowski.

"Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że najbardziej Platformie szkodzi Grzegorz Schetyna i jego należy wyrzucić. Tak łatwo można sobie powiedzieć. Byłoby dobrze, gdyby to udowodnić. Niczego nie zrobił Stanisław Huskowski – bohater niepodległej Polski, Jacek Protasiewicz – wybitny poseł, Michał Kamiński – wybitny poseł i europoseł. Nie zrobili niczego, żeby oskarżyć ich o szkodzenie Platformie. Niczego takiego nie zrobili, natomiast Schetyna rozmawiał z PiS-em. Jest to bardzo dobrze udokumentowane. Nie odpowiada jasno, kręci"  krytykował.

"Ten człowiek nie nadaje się do bycia przewodniczącym. Jeżeli ktoś kłamie i atakuje oraz niszczy moich kolegów, to nie będę milczał. Mówię prawdę. Niech się Schetyna moją głową nie przejmuje. Nie myślę o tym, co zrobi Schetyna. Mówię prawdę. Myślałem, że da się to jakoś posklejać, ale w momencie, w którym wyrzucono trzech kolegów, milczeć nie będę" − mówił Stefan Niesiołowski. 

 

Paweł Jaworski
Źródło: RDC / 300 polityka