Logo
Niespodzianka na Euro! Węgry wygrywają z Austrią 2:0

14 czerwca 2016 19:48

W fazie grupowej finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej, reprezentacja Węgier pokonała Austriaków. Madziarom zwycięstwo zapewniły dwa gole.

Od samego początku drużyna Austrii silnie napierała na swoich rywali. Już w drugiej minucie podopieczni Marcela Kollera, dzięki intensywnemu pressingowi przejęli piłkę na 35. metrze, a Alaba oddał strzał z 20 metrów. Piłka trafiła słupek.

Mecz przez pierwsze dwadzieścia minut był bardzo dynamiczny i z czasem to Węgrzy przejęli inicjatywę, jednak Austriacy nie rezygnowali i nacierali na bramkę najstarszego zawodnika na tych mistrzostwach, 40-letniego Gabora Kiraly. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak pierwsze 45 minut spotkania, jednak to Węgrom w 63. minucie udało się strzelić bramkę po świetniej wymianie podań między Kleinheislerem a Szalaiem, który umiescił futbolówkę w siatce. 

Niespełna trzy minuty później, Austriacy trzykrotnie strzelali w kierunku bramki Węgrów. Za trzecim razem piłka wylądowała w siatce, jednak sędzia nie uznał gola. Dodatkowo reprezentacja Austrii od tej pory musiała grać w dziesiątkę, gdyż wcześniej ukarany żółtą kartką Dragovic, został ukarany nią po raz drugi i musiał zejść z boiska.

Po błyskawicznej kontrze Madziarów w 87. minucie padła druga bramka. Szansę wykorzystał Stieber, który wszedł w wolne pole i przelobował bramkarza. 

Zdecydowanym faworytem spotkania byli Austriacy. Węgrzy musieli czekać aż 16068 dni na gola na mistrzostwach Europy, a ich drużyna była uznawana za jedną z gorszych na Euro 2016.

 

źródło: onet.pl

N.