Logo
Nietypowy happening duńskich narodowców. Rozdawali... spray na uchodźców

27 września 2016 13:37

Członkowie nacjonalistycznej Partii Duńczyków rozdawali na ulicach miasta Haderslev "spray na uchodźców". Były to opakowania lakieru do włosów, na których uczestnicy akcji przykleili etykiety wskazujące na to, iż jest on przeznaczony do zwalczania imigrantów, którzy przybywają do Danii. ​

Założyciel Partii Duńczyków Daniel Carlsen tłumaczył, że taki "spray na uchodźców" jest alternatywą dla gazu pieprzowego, którego używanie jest w Danii zakazane. Akcję przeprowadzono w Haderslev ponieważ kobiety z tego miasta wielokrotnie skarżyły się, że są molestowane przez uchodźców i imigrantów starających się o azyl. Nie uważam naszego działania za prowokację. Staramy się poradzić sobie z rzeczywistym problemem, z którym boryka się nasze społeczeństwo. Wielu Duńczyków nie czuje się bezpiecznie, m.in. dlatego, że w naszym kraju jest tak dużo imigrantów, a także dlatego, że nie wolno nam się przeciwko nim bronić - wyjaśnił polityk w rozmowie z lokalnymi mediami.

Daniel Carlsen poinformował, że 137 osób zdecydowało się wziąć butelkę sprayu. Działacze politycznie zamierzają go rozdawać również w kolejnych dniach.Partia od momentu powstania domaga się wydalenia z Danii wszystkich imigrantów nie pochodzących z krajów należących do kultury zachodniej.

NW

Źródło: rp.pl