Logo
Nigel Farage podsumowuje 2016 rok. "Dokonała się polityczna rewolucja" [WIDEO]

fot. Wikimedia Commons

24 listopada 2016 17:04

Były lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa oraz jedna z twarzy Brexitu, Nigel Farage, podsumował 2016 rok. "Dokonała się polityczna rewolucja". 

Kiedy za 100 lub 200 lat ludzie spojrzą w przeszłość, to stwierdzą, że 2016 rok był rokiem przełomu - mówił. To rok wielkiej politycznej rewolucji.

Wiele ludzi w tym pomieszczeniu ma wielki wkład w dokonanie się Brexitu. Opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię było pierwszą cegłą wybitą z muru obecnego estabilishmentu politycznego. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zapoczątkowały kompletnie inny porządek - kontynuował wyraźnie rozradowany Farage. 

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw, mam złe wieści. Rok następny będzie jeszcze "gorszy". Przyszłość skutecznie przepowiadam od 25 lat - powiedział byly lider UKIP. 

W 2017 r. odbędą się bowiem wybory prezydenckie we Francji. Według wszystkich przeprowadzanych sondaży, wielkie szanse na wygraną ma liderka Frontu Narodowego, Marine Le Pen, która jest zwolenniczką wyjścia Francji ze struktur UE.

N.