Logo
Nitras: Sprawa Petru to ewidentny błąd, ja Petru wspieram

4 stycznia 2017 10:47

"Bohater" ostatniej afery w Sejmie broni Ryszarda Petru. Sławomir Nitras był gościem "Porannej rozmowy RMF FM", gdzie oprócz kontrowersyjnego wyjazdu lidera .Nowoczesnej komentował w zaskakujący sposób ewentualny powrót Donalda Tuska do polskiej polityki.

"Uważam, że w takich sytuacjach, kiedy ktoś popełnia błąd, a to ewidentny błąd, jeżeli występuje razem w obronie najważniejszych rzeczy, a Konstytucja i prawo to rzeczy najważniejsze, to nawet, jeżeli ktoś popełni błąd, to trzeba wspierać, a nie atakować. Ja go wspieram i nie będę mówił ani jednego słowa za dużo. Natomiast trudno przyznać, żeby nas wzmocnił" – mówił Nitras.

"Nie widzę dzisiaj szczerze mówiąc jakiejś szczególnej roli dla niego w polskiej polityce. Do tej samej wody dwa razy się nie wchodzi (…) Mogą być sentymenty, ale one nie są odpowiedzią na wyzwania przyszłości. Przyszłość jest czymś, co trzeba wykuć i wypracować, czuć te emocje i w tym sensie gdybyśmy czekali, to byłby dowód na lenistwo i brak ambicji. Jeżeli on sobie przyjedzie i znajdzie miejsce, to super" – podkreślił polityk Platformy Obywatelskiej.

PJ
Źródło: RMF FM