Logo
Nowacka: Zatrzymaliśmy fanatyków. Kopacz: Dzisiejszy dzień uważamy za wielkie zwycięstwo polskich kobiet

7 października 2016 08:27

Barbara Nowacka odniosła się do odrzucenia przez sejmową Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka projektu "Stop Aborcji" autorstwa m.in. "Ordo Iuris" i fundacji "Pro-prawo do życia".

"Zrobiliśmy to, co obiecywaliśmy. Zatrzymaliśmy fanatyków, przynajmniej na jakiś czas, ale wiemy, że to nie jest koniec dyskusji, a dopiero początek debaty. Dzisiaj wróciliśmy do stanu sprzed kilku miesięcy: nie ma finansowania in vitro, nie ma dyskusji o prawach reprodukcyjnych, edukacji seksualnej, łatwiejszego dostępu do antykoncepcji. Ale społeczeństwo się zmieniło. Polki wiedzą, gdzie naruszana jest ich godność, bezpieczeństwo i chcą tę sytuację zmienić. Wiedzą, że z tym Sejmem będzie to trudne. Beata Szydło zapowiedziała, że chce rozmawiać i my do tej dyskusji staniemy. Tym bardziej, że jesteśmy silniejsi o wsparcie Europy" – mówiła Barbara Nowacka.

"Skoro polskie kobiety mogą wygrywać, to każda grupa społeczna w Polsce może wygrać, mieć swój kawałek wolności. Ta władza boi się tych, którzy wychodzą na ulicę, boi się ich zdecydowanie bardziej niż swoich biskupów. Dlatego dzisiejszy dzień uważamy za wielkie zwycięstwo polskich kobiet. I bardzo im dziękujemy, my kobiety w polskim parlamencie" – przekonywała była premier Ewa Kopacz na konferencji w Sejmie.