Logo
Nowe faktury Mateusza Kijowskiego. Wyłudził co najmniej 120 tysięcy złotych!

12 stycznia 2017 21:35

Nie 90, jak dotychczas sądzono, a nawet 120 złotych miał zarobić na usługach informatycznych dla KODu Mateusz Kijowski. "Rzeczpospolita" dotarła do dwóch kolejnych przelewów na kwotę 30 tysięcy złotych. Czy było ich więcej?

Mateusz Kijowski wysoko ceni usługi informatyczne swojej firmy. Dotychczas wiadomo o sześciu fakturach na łączną kwotę 90 tysięcy złotych, wystawionych przez niego dla Komitetu Społecznego KOD. "Jak ustaliliśmy, we wrześniu i październiku Kijowski wystawił Stowarzyszeniu KOD (następca Komitetu Społecznego) dwie faktury o łącznej wartości ponad 30 tys. zł. Oznaczałoby to, że Mateusz Kijowski dostał z KOD minimum 120 tys. zł." - dowiadujemy się na stronie "Rzeczpospolitej".

11 stycznia skarbnik Komitetu Obrony Demokracji Piotr Chabora przekazał komisji rewizyjnej pismo, z którego dowiadujemy się, że we wrześniu i październiku firma informatyczna Kijowskiego wystawiła KODowi dwie faktury na łączną kwotę ponad 30 tysięcy złotych, po 15 190,50 zł każda. 

„Płatności za obie faktury traktowałem jako kontynuację płatności dokonywanych na rzecz MKM-Studio Sp. z o. o. uprzednio z Komitetu Społecznego KOD. W tym przekonaniu utwierdzały mnie każdorazowo konsultacje z Krzysztofem Królem jako osobą potwierdzającą, iż należy dokonać płatności” – napisał w liście do Komisji Rewizyjnej skarbnik KOD.

Sam Kijowski umywa od tego ręce i twierdzi, że takowych nie było, lub o nich nie wie.  – Ktoś coś wystawił, być może omyłkowo, ale ja tych faktur nie widziałem. Wszystko zostało dawno temu załatwione, wyjaśnione i sprostowane – zapewnia. 

Sprawy nie chcą komentować ani skarbnik, ani przewodnicząca komisji rewizyjnej Elżbieta Pytlarz. Sprawą niejasnych faktur zajmuje się obecnie prokuratura w Pruszkowie. 

źródło: rp.pl
BS