Logo
Nowe koło poselskie w Sejmie. Europejscy Demokraci?

21 września 2016 11:13

Nowe koło poselskie utworzone przez byłych członków Platformy Obywatelskiej prawdopoodobnie będzie nosić nazwę Europejskich Demokratów. Na środę zaplanowano zebranie założycielskie koła. 

Do utworzenia koła poselskiego wystarczy trzech parlamentarzystów. Ten wymóg zostanie spełniony, ponieważ zainteresowanie założeniem koła są byli posłowie PO: Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski oraz Michał Kamiński. Prawdopodobnie dołączą do nich Stefan Niesiołowski i Bożenna Bukiewicz. To możliwe, aczkolwiek nieprzesądzone. Dzisiaj się spotykamy. Na pewno prof. Niesiołowski jest poirytowany tym, co się dzieje w Platformie i jak postępują z ludźmi i standardami demokratycznymi, o które Platforma podobno walczy i domaga się ich przestrzegania do PiS-u – powiedział Protasiewicz. Polityk wskazał, że rozmowy na temat powstania nowego koła trwały od kilku tygodni. 

Wielu sygnatariuszy listu, który był podpisany w lipcu, po wyrzuceniu Staszka Huskowskiego, Michała Kamińskiego i mnie z PO, prosili, czy zwracali się z prośbą do władz PO, żeby te decyzję zmienić do pierwszej sesji PE.Ta miała miejsce, właśnie we wrześniu. I żadnego ruchuNie tylko nie zmieniono, ale nie wszczęto nawet procedury. Nawet nie uzasadniono nam dostarczenia tamtej decyzji. A minęły już dwa miesiące, przypomnę. Dlatego wielu zaczęło rozważać wariant rozstania się z PO – podsumował Protasiewicz.

NW

Źródło: TVP Info