Logo
Nowoczesna donosi na Kaczyńskiego do Prokuratury. "Jest tylko posłem PiS, ale jednocześnie jest uzurpatorem"

fot. Wikimedia Commons

16 sierpnia 2016 15:41

Nowoczesna składa wniosek do Prokuratury, w którym informuje o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. W opinii polityków partii Ryszarda Petru prezes partii Prawo i Sprawiedliwość "jest tylko posłem PiS, ale jednocześnie jest uzurpatorem".

Nowoczesna zarzuca Kaczyńskiemu przestępstwo podżegania i sprawstwa kierowniczego do niedopełnienia obowiązku urzędniczego, w myśl art.304 kodeksu postępowania karnego. Kodeks przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. W opinii posła rabieja i Szłapki, którzy złożyli wniosek do Prokuratury, Jarosław Kaczyński nakłaniał do niedopełnienia obowiązków premier Beatę Szydło, Jolantę Rusiniak z Rządowego Centrum Legislacji oraz innych nieustalonych pracowników tej jednostki.

"Złożyliśmy doniesienie na jednego z posłów PiS, mamy na myśli oczywiście Jarosława Kaczyńskiego, który wielokrotnie mówił, że wyrok TK nie powinien być publikowany i otwarcie przyznał się do tego, że w Polsce mamy do czynienia z pewnym chaosem konstytucyjnym" – mówił Rabiej.

"Jarosław Kaczyński jest tylko posłem PiS, ale jednocześnie jest uzurpatorem, który wymusza pewne działania na osobie odpowiedzialnej konstytucyjnie za czynności urzędnicze, czyli pani premier Beacie Szydło" – dodawał. 

Składający wniosek wskazali, że cały zamęt wokół Trybunału Konstytucyjnego służy przykryciu problemu, jakim jest umocnienie się pozakonstytucyjnego ośrodka władzy, jakim miałby być Jarosław Kaczyński.

 

Paweł Jaworski
Źródło: onet.pl