Logo
Nowoczesna o informacji TVP: "To jest po prostu Goebbels"

fot. Paweł Jaworski

30 stycznia 2017 06:56

Adam Szłapka i Paulina Henning-Kloska na konferencji prasowej, zorganizowanej przed siedzibą Telewizji Polskiej protestowali przeciwko użyciu przez TVP, celowo nieprawdziwej informacji, która w programie mówiła o fabrykowaniu informacji w programie "Studio Polska".

"Dziś ok. godz. 21 funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa zatrzymali posła Ryszarda P., przewodniczącego partii Nowoczesna. Prokuratura postawiła zarzut szpiegostwa na rzecz obcego państwa, jest domniemanie, że chodzi o Rosję. Trwa właśnie posiedzenie Sejmu w sprawie immunitetu posła Ryszarda P. O sprawie będziemy informować i odniesiemy się do niej w naszym programie" – mówił Pawlicki.

"Tak wygląda fabrykowanie informacji. Czy państwo uwierzyliście w to, co powiedziałem? To dobrze, że nie uwierzyliście, bo dziś rozmawiamy o fabrykowaniu informacji, wojnie informacyjnej, faktach prasowych i o postprawdzie" – wyjaśnił.

"Znajdujemy się przed siedzibą TVP, głównym ośrodkiem pisowskiej propagandy. To, że TVP jest ośrodkiem propagandowym nie ma żadnych wątpliwości od roku, gdy Jacek Kurski przejął rządy w Telewizji Polskiej. Do tej pory mieliśmy do czynienia z nachalną propagandą, natomiast to co wczoraj się wydarzyło, to jest po prostu Goebbels. To jest przekaz podprogowy, zgodnie ze wzorcami goebbelsowskiej propagandy. Wyrażamy swój absolutny sprzeciw wobec tego" – powiedział na konferencji prasowej Adam Szłapka z Nowoczesnej

"W ten sposób można zniszczyć każdy autorytet. Dziś te metody są stosowane wobec przeciwników polityczny PiS, jutro mogą być stosowane wobec każdego obywatela. Na to mojej zgody nie będzie. Od TVP oczekujemy przeprosin, będziemy składać skargę do KRRiTV. Zastanawiamy się, czy wejść na drogę prawną. Nie zgadzamy się na to, by w ten sposób działała telewizja publiczna. Systematycznie zgodnie z takimi standardami działa TVP, atakując prywatne życie lidera Nowoczesna i innych polityków" – podkreślała klubowa koleżanka Ryszarda Petru.

PJ
Źródło: Studio Polska. 300 polityka